
För muspekaren över bilden för att zooma



HÅRSIL UNIDRAIN 2811 HÖRNSYSTEM 2000
Unidrains golvbrunnar är utrustade med ett filter som förhindrar att avloppet förstörs. Det fångar partiklar och små föremål som passerar genom gitteret innan de når avloppet. Avloppet fungerar bättre när filteret tas bort och rengörs regelbundet.
Filteret är tillverkat av hållbart rostfritt stål och monteras på avloppsgropen. Filteret är inte lämpligt för områden med hög belastning, till exempel sim- och idrottshallar eller duschrum i skolor och fitnesscenter.
Egenskaper- modell/type: rund
- material: rostfritt stål
Unidrain-golvbrunnsystemet består av fyra delar: golvbrunn, avloppsgrop, ram och gitter/panel. De två första delarna behövs innan golvets gjutning och de två sista efter vattentätningen.
Gropen är mycket lätt att rengöra tack vare handtaget och det avtagbara avloppet. Golvbrunnen och kroppen tillverkas av rostfritt stål och avloppsgroppen av polypropylen.
Denna produktbeskrivning är en automatiserad översättning av den ursprungliga finska beskrivningen.