LTO-LAITE ZEHNDER SALLA EWIND E L

Tuotekoodi
7935870
Ilmanvaihtokone Enervent Salla eWind E vasen

Enervent Salla on täydellinen ilmanvaihtolaite tiloihin, joihin moni muu laite ei mahdu. Koosta tinkiminen ei kuitenkaan tarkoita ominaisuuksista tinkimistä. Täydellinen laite pieniin omakotitaloihin sekä kerros- ja rivitaloasuntoihin esimerkiksi pesutornin tai lämminvesivaraajan päälle sijoitettavaksi. LTO:n vuosihyötysuhde yli 80 %. Koneessa sähköinen jälkilämmitys. Maksimi-ilmavirta 100 l/s.

Älykästä eWind-ohjausta on helppo käyttää. eWind on esiasetettu tehtaalla nopeaa käyttöönottoa ajatellen. Lisäksi käyttäjän tarvitsee hallita ohjauspaneelista vain tärkeimpiä toimintoja ohjausjärjestelmän huolehtiessa kaikesta muusta. Toimintatilat kattavat kaikki ilmanvaihtotarpeet arkipäivän eri tilanteissa. Kun valitsee tilanteen, tila säätää itseään sen mukaan.

Tulo- ja poistoilmaa voidaan säätää erikseen kaikissa toimintatiloissa

  • 1 = poissa
  • 2 = kotona
  • 3 = tehostus
  • 4 = supertehostus

Tuotetiedot

Tekniset ominaisuudet

Tuoteluokka (ETIM)Lämmöntalteenottoyksikkö pientalot (EC011285)
Lämmön talteenottotapamuu
Kotelon/suojuksen materiaaliteräs
Kotelon laatuluokkamuu
Lämmönvaihtimen materiaalialumiini
Enimmäisilmamäärä, 100 Pa360 m³/h
Liitännät ulkoilman puolellekanavan pää
Liitännät sisätilan puolellakanavan pää
Korkeus490 mm
Leveys580 mm
Syvyys500 mm

Tuotekoodit

SAPCGP786
LVI7935870
PLC7935870
EAN/GTIN6438269029199
Valmistajan tuotekoodi10025337
Toimittajan tuotekoodi10025337

Perustiedot

Pakkauksen mitat (P x L x K)600 x 550 x 600 mm
Pakkauksen tilavuus198 l
Pakkauksen paino45 kg
Yksikkökappale
Pakkauskoot1
Myyntipakkauksen sisältö
UNSPSC40101701
TuotemerkkiENERVENT
ToimittajaENERVENT ZEHNDER OY
Toimittajan ilmoittama alkuperämaaSuomi

Ympäristö- ja turvallisuustiedot

Alkuperämerkit

Avainlippu
Tuotteella on Avainlippu-merkki

Vastuullisuusluokat

Ominaisuudet

Varaosien saatavuus valmistuksen lopettamisen jälkeen (vuotta)10
Lämmöntalteenotto (W)6300
EnergiatehokkuusluokkaA

Hiilijalanjälkitiedot

Tuotteen valmistuksen hiilijalanjälki (A1-A3 GWP-luku)189.
GWP, yksikkökappale
GWP-tietojen lähdeco2data.fi
Päästötietokannan (co2data.fi) ID7000000426

Vastuullinen osapuoli

NimiEnervent Zehnder Oy
OsoiteKipinätie 1, 06150 Porvoo
Ohjeet
Tavara on säilytettävä tasaisella alustalla kuivassa paikassa sateelta suojattuna. HUOM! Varo vierasta ohjausjännitettä! Kaikki verkkokytkentäpiirit on tehtävä jännitteettömiksi, ennen kuin kytkentäliittimiin saa koskea. VAROITUS! Käytä ainoastaan alkuperäisiä Enervent-suodattimia! Muiden kuin alkuperäisten Enervent-suodattimien käyttö voi heikentää koneen suorituskykyä. Ei-alkuperäisten suodattimien käyttö saattaa vaurioittaa ilmanvaihtokonetta ja pahimmillaan johtaa vakaviin sisäilma- ja kosteusongelmiin ja vaurioittaa rakennuksen rakenteita. Valmistaja ei vastaa koneessa ilmenevistä vioista, jotka johtuvat ei-alkuperäisten suodattimien käytöstä - ei takuuaikana eikä sen rauettua.