
Siirrä osoitin kuvan päälle suurentaaksesi



TYÖPISTEVALAISIN AMI AL120L810 IP44 LED 14W/830/840
LED-kohdevalaisin sopii erinomaisesti yleisten tilojen valaistukseen esimerkiksi kellari-, kaytava- ja varastotiloissa. LED-valaisimen pohjan muodon ansiosta sen voi asentaa joko kulmittain tai suoraan pintaan. Ami tyopistevalaisimet sopivat uudiskohteisiin seka myos erilaisiin remonttikohteisiin. Enston valaisimien asennettavuus ja valotekniikka ovat ammattilaisten arvostamaa huipputasoa.
Ensto tyopistevalaisin Ami AL120L810/DW 14 W/1500 lm LEDEnston tyopistevalaisin Ami AL120L810/DW 14 W/1500 lm pituus on 810 mm, korkeus 48 mm ja leveys 76 mm. Valaisimen runko on pulverimaalattua alumiinia, paadyt polykarbonaattia ja kupu opaaliakryylia.
Valon varilampotila on 4000 K, jolloin valo on neutraalia valkoista valoa. Kohdevalaisin kuuluu kotelointiluokkaan IP44, jolloin se on asennettavissa myos kodinhoito-, kylpyhuone- ja wc-tiloihin.
Led-valaisin soveltuu erinomaisesti pohjoismaisiin vuodenaikoihin, kayttoympariston lampotila saa vaihdella-20 - +30degC.
Ensto tyopistevalaisin Ami AL120L810/DW 14 W/1500 lm LED tekninen valaistustieto- valonlahde: led
- haikaisysuoja/ optiikka/kupu: opaalilevy
- johtimen poikkipinta-ala: 2.5 mm2
- kytkentatapa: jousiliitin
- valon varilampotila: 4000 K, jolloin valo on neutraalia valkoista valoa
- varintoistoindeksi: Ra < 80
- led-valaisimen valovirta: 1500 lm
- led-moduulin valovirran pysyvyys l70B50: 54 000 h
- valaisimen ottoteho (W): 14 W
Enston tyopistevalaisin Ami AL120L810/DW 14 W/1500 lm voidaan asentaa suoraan kaapin pohjaan, suoraan seinaan tai kulmittain kaapin ja seinan kulmaan. Kytkentapiste on johtoaukkojen vieressa, niita on 2 kpl halkaisijaltaan 17 mm valaisimen pohjassa ja paadyissa. Johtoaukot valaisimen molemmilla sivuilla ovat halkaisijaltaan 12 mm.
Ami tyopistevalaisimista AL124-sarjan (IP21) valaisimissa on maadoitettu kaksoispistorasia valaisimen molemmissa paissa. Pistorasian reiat ovat vaaka-asennossa. Kytkin sijaitsee valaisimen toisessa paassa. Kytkimen katisyys on helposti vaihdettavissa kaantamalla valaisinta 180 astetta (ilman erillista kytkentaa).
- AL122-sarja (IP21) on kaksoispistorasialla ja kytkimella. Pistorasian reiat ovat vaaka-asennossa. Kytkin sijaitsee pistorasian vieressa. Kytkimen katisyys on helposti vaihdettavissa kaantamalla valaisinta 180deg (ilman erillista kytkentaa).
- AL121-sarja (IP44) kytkimella
- AL120-sarja (IP44) ilman varusteita
Onnshopissa on saatavilla kattavasti varaosia Enston valaisimiin. Tutustu myos muihin Enston tuotteisiin ja muuhun Onnshopin valaisinvalikoimaan joko verkkokaupassa tai Express-myymalassamme.