
Siirrä osoitin kuvan päälle suurentaaksesi



VEDENLÄMMITIN OSO HOTWATER SAGA S2-300 2.8 kW/1x230V
5249623 Vedenlammitin OSO SAGA S2-300 2.8 kW/1 x 230 V.
SAGA 2.0 STANDARD -mallissa on 30 % enemmän vaahtoeristetta ja SAGA 2.0 STANDARD (200 litraa) saastaa 3 000 kWh enemmän elinkaarensa aikana kuin edeltajansa. Varaaja on lisäksi erittäin tehokas ja sen alykkaat ratkaisut tuottavat enemmän kuumaa vettä kuin muut vastaavat mallit.
SAGA 2.0 STANDARD on sekä smart ready että solar ready. Tämä tarkoittaa, että alyohjaus OSO CHARGE voidaan asentaa helposti jalkikateen. CHARGE siirtaa veden lammittamisen automaattisesti vuorokauden halvimmille sähkötunneille Nord Pool Spot -hintojen perusteella. Solar-tilan ansiosta varaaja on myös valmis käytettävaksi aurinkosähköjärjestelmän (PV) kanssa.
SAGA 2.0 STANDARD on helppo asentaa: kaikki putkiliitannat ovat ylhaalla, ja se sopii suoraan OSOn 1980-luvulta lahtien valmistettujen varaajien tilalle ilman putkiston muutoksia. Sekoitusventtiili laskee ulostulevan veden lämpötilaa ja estää palovammariskin.
MIKSI SAGA 2.0 STANDARD?- Saastaa noin 3 000 kWh elinkaarensa aikana (200 l)
- Suurempi tilavuus ja korkeampi lämpötila tuottavat enemmän lamminta vettä
- Smart ready ja solar ready - valmiina tulevaisuuden lämmitysratkaisuihin
- OSO CHARGE(TM) voidaan asentaa jalkikateen
- Laadukas viimeistely ja 5 vuoden takuu painesailiolle